Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Gdy kupujemy olejki eteryczne, warto wybierać zapachy nie tylko ze względu na swój nastrój i upodobania. Warto kierować się również podstawowymi zasadami aromatoterapii. Olejki wpływają na korzystną zmianę naszego nastroju, na przykład uspokojenie i relaks po męczącym dniu. Zapachy nie pozostają bez wpływu również na nasze ciała, warto więc zapoznać się informacjami, jakie są korzystne właśnie dla nas.

Aktywne filtry

Olejki do kominków

Olejki do kominków mogą działać wykrztuśnie, dezynfekująco, moczopędnie i odtruwająco. Mają szereg właściwości leczniczych. Mogą wspomagać leczenie alergii, astmy, a także innych chorób dróg oddechowych. Wiadomo na przykład, że zapach lawendy lub szałwii wspomaga leczenie bezsenności, a eukaliptusowy i sandałowy koi nerwy. Jest to ciekawe i interesujące rozwiązanie do aromatyzacji pomieszczeń.

Olejki zapachowe Bridgewater Candle

W poszukiwaniu najpiękniejszych zapachów i wyrazistych, intensywnych kompozycji aromatów, warto sięgnąć po produkty o najwyższej jakości. Olejki zapachowe Bridgewater Candle z pewnością okażą się doskonałym wyborem, gdyż utrzymują się długo, wypełniając każde pomieszczenie niezwykle przyjemną wonią. Są one szczególnie polecane tym klientom, którzy cenią sobie nastrój oraz relaks – korzystając z artykułów dostępnych w naszym sklepie, pożądane efekty są na wyciągnięcie ręki!

Dlaczego warto zainwestować w olejki zapachowe Bridgewater Candle

Istnieje szereg korzyści wynikających ze stosowania tych wyjątkowych olejków. Wpływają one na wiele aspektów życia człowieka, pomagając w odprężeniu i regeneracji. Olejki zapachowe Bridgewater Candle z pewnością doskonale się spiszą w każdym domu, nadając mu świeżości oraz spokojnej atmosfery. Co więcej, mogą mieć one pozytywne działanie na wiele powszechnych dolegliwości, wspomagając leczenie, dlatego warto wprowadzić je do swojego salonu czy sypialni! Zachęcamy do bliższego zapoznania się z poszczególnymi pozycjami w katalogu.

Duży wybór zapachów olejków do domu

Bardzo szeroka oferta dotycząca różnorodnych olejków sprawia, że każdy klient ma szansę znaleźć produkt idealny dla siebie. Duży wybór zapachów, takich jak zapach owocowy, na przykład pomarańczowy oraz mieszanki roślinne wykorzystujące zapach kwiatów, drzew i wiele innych sprawiają, że każdy ma szansę na odkrycie oryginalnego olejku idealnego dla swojego domu. Piękne wnętrze powinno być nie tylko widać, ale również czuć - pomóc w tym może niezwykły olejek zapachowy lub eteryczny.

Olejki do aromaterapii

Do aromaterapii wykorzystywane powinny być wyłącznie naturalne olejki zapachowe, czyli olejki eteryczne. Mogą one wykazywać bardzo pozytywne działanie na człowieka. Dzięki olejkom można zupełnie odmienić codzienne życie. Niektóre zapachy dodają energii, inne wywołują uczucie spokoju, odprężają lub relaksują. Wykorzystuje się je w celu poprawy nastroju, rozwiązania problemów ze stresem i uspokojenia. Obecnie znaleźć można gotowe mieszanki, które można wybrać na konkretne problemy. Bogaty wybór sprawia, że każdy ma szansę znaleźć olejek nie tylko działający, ale także odpowiadający indywidualnym upodobaniom.

Aromatyczne olejki zapachowe

Doskonałe olejki mogą być stosowane na wiele sposobów. Niektórzy wykorzystują je, kiedy biorą kąpiel. Dzięki nim czas spędzony w wannie staje się prawdziwym remedium na stres i zmęczenie. Inne osoby cenią sobie korzystanie z olejków, które wykorzystuje się do produkcji świec. Niektórzy wolą odświeżacze powietrza lub dyfuzory. Jeszcze inni po prostu lubią wąchać olejki bezpośrednio z buteleczek lub kropić sobie nimi ubrania czy ciało. Bez względu na to, w jaki sposób lubisz używać olejków zapachowych i eterycznych, zdecydowanie powinieneś z nich regularnie korzystać, aby maksymalnie korzystać z efektów, jakie zapewniają.

Właściwości olejków eterycznych

Olejki eteryczne to nie tylko piękne zapachy, pozwalające na nadanie domowi czy mieszkaniu wyjątkowego charakteru. Dzięki ich działaniu można przede wszystkim zapewnić sobie różnorodne efekty. Olejki mogą wpływać na nastrój, samopoczucie a nawet zdrowie i konkretne dolegliwości. Konkretne zapachy wykazują działanie w różnym zakresie, dzięki czemu można łatwo znaleźć produkt idealny dla specyficznej sytuacji.

Olejek eteryczny, a olejek zapachowy

Olejki eteryczne i zapachowe wielu osobo mogą wydawać się być tym samym produktem. Jednak tak nie jest. Najważniejsza i podstawowa różnica jest taka, że olejki zapachowe to produkty pochodzenia syntetycznego, uzyskiwane w sposób sztuczny. Z kolei eteryczne to rozwiązanie naturalne. Do ich produkcji wykorzystuje się fragmenty roślin, takie jak na przykład łodygi, liście, nasiona, żywicę i inne. Następnie w procesie destylacji, na przykład destylacji parowej uzyskiwany jest olejek.

FAQ

Jaka jest różnica między olejkiem eterycznym, a zapachowym?

Podstawową różnicą między olejkiem zapachowym a eterycznym jest pochodzenie. Te pierwsze uzyskiwane są w sposób sztuczny, z kolei te drugie są pochodzenia roślinnego.

Jakie olejki eteryczne ładnie pachną?

Zdecydowanie warto wypróbować wszystkie kompozycje zapachowe olejków. Powinieneś sprawdzić jednak koniecznie zapach kwiatowy, przede wszystkim lawendowy. Jest to klasyczny wybór, który ceni sobie wiele osób.

Jakie olejki zapachowe do domu?

Wybierając olejki zapachowe do domu, warto zdecydować się na różne zapachy. Dzięki temu powietrze w domu można nadać taki zapach, jaki akurat odpowiada nastrojowi mieszkańców.

Czy olejki eteryczne są zdrowe?

Naturalne olejki eteryczne to produkty pochodzenia roślinnego. W związku z tym nie są one szkodliwe dla człowieka, a ich działanie może mieć pozytywny wpływ przede wszystkim na nastrój i samopoczucie.