Marki

Nowe produkty

Wszystkie nowe produkty

Jest 484 produktów.

Pokazano 1-60 z 484 pozycji

Yankee Candle

YANKEE CANDLE to producent luksusowych świec zapachowych i wyrafinowanych akcesoriów do aromaterapii, które swoją formą wpisują się w ponadczasowe trendy wzornicze stając się nie tylko praktycznym detalem, ale i prawdziwą ozdobą wnętrz.

 

Od nieśmiałych marzeń do zapachowego imperium

Firma powstała w 1969 roku w Whately w USA (stan Massachusetts) jako dzieło Mika Kittredge. Pierwszą świecę wykonał on w wieku 16 lat wykorzystując wosk wytopiony z … kredek. Świecę chłopak stworzył w prezencie urodzinowym dla mamy. Dzieło zainteresowało sąsiadów i stało się prawdziwą sensacją w okolicy. I tak w głowie młodego rzemieślnika zrodziło się nieśmiałe marzenie o własnym warsztacie.

Pomysł, po jakimś czasie, przerodził się w niewielką firmę Yankee Candle. W produkcji wykorzystywano antyczny piec Queen Atlantic. Przedsiębiorstwo rozwinęło się w błyskawicznym tempie, a świece i woski zapachowe Yankee Candle szturmem wkraczały na rynki w kolejnych krajach stając się synonimem wyrafinowanych zapachów i luksusowej formy wykonania.

 

W czym tkwi tajemnica wyrobów Yankee Candle?

Dziś marka Yankee Candle jest kultowa. Jej świece w kunsztownych słojach z grubego szkła, świeczki zapachowe, woski, podgrzewacze i inne woskowe cuda cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Tajemnica świec Yankee Candle to staranny proces produkcji oparty na próbach i błędach. Doświadczeni rzemieślnicy łączą tradycyjne formy z najnowszymi technologiami.

Yankee Candle sklep

 Firma wykorzystuje wyłącznie wysoko oczyszczoną parafinę i starannie skomponowane mieszkanki w 100 procentach naturalnych olejków eterycznych i ekstraktów roślinnych tworzone przez doświadczonych perfumiarzy.  Dzięki temu świece Yankee Candle wyróżniają się pięknymi, wyjątkowo naturalnymi i bardzo intensywnymi aromatami otaczając wyrafinowanym zapachem domy, biura, hotele i inne wnętrza. Miłością darzy je wiele największych gwiazd Hollywood.

Marka dba o modne wzornictwo – świece trafiają do pięknych słojów, wiele projektów to małe dzieła sztuki w futurystycznym stylu.

 

Yankee Candle to jednak nie tylko świece, ale także szeroki wybór dekoracyjnych kominków i domków zapachowych do wosków, dyfuzorów, olejków i innych akcesoriów do aromaterapii, które pozwalają celebrować każdą chwilę.