Wady i zalety samplerów – nasz poradnik

Samplery budzą mieszane uczucia. Jedni doceniają je za niewygórowaną cenę, inni twierdzą, że mają o wiele słabszy zapach i nie prezentują się tak efektownie, jak duże świece dekoracyjne w szklanych słojach. Dlatego w jednym miejscu zgromadziliśmy wady i zalety tych niewielkich świec zapachowych.

 

Zalety samplerów:

 

  • niska cena
  • wysoka jakość
  • poręczne rozmiary
  • szeroki wybór zapachów

 

Samplery (wotivy) Yankee Candle ważące 49 gram palą się nawet do 15 godzin. Dzięki temu takie „próbki” dużych świec są ekonomiczne i wydajne. Ich dużym plusem jest to, że  nie sprawiają problemów z tunelowaniem się wosku. W dużych słojach często tworzy się wgłębienie wokół knota, co nie pozwala wypalić wosku oblepiającego ścianki. Gdy do samplera dobierzemy odpowiedni świecznik z wąskim dnem, wosk wypalimy do samego końca.

Samplery znanych firm (np. Yankee Cancle) powstają z wosku, który jest nasączony naturalnymi olejkami eterycznymi. Są to dokładnie takie same kompozycje zapachowe, co w dużych świecach. Dzięki temu za niższą cenę możemy cieszyć się pięknym aromatem (samplery można porównać do próbek markowych perfum) lub wypróbować różne mieszanki i znaleźć swoją ulubioną.

Kolejnym plusem samplerów są ich poręczne rozmiary. Te świeczki bez szklanych słojów czy metalowych opakowań można zapakować do torebki lub walizki, co pozwala zabierać je ze sobą na wakacje i cieszyć się ulubionymi aromatami przez cały rok. Niewielka waga wotivów ma jeszcze jeden plus – możemy często zmienić zapachy, dzięki czemu nasz nos nie przyzwyczai się do nich (po jakimś czasie konkretny aromat może stać się dla nas niewyczuwalny), a my nie znudzimy się jedną kompozycją.

 

Wady samplerów:

 

  • wydzielają nieco słabszy aromat niż duże świece i woski zapachowe
  • nie są tak efektowne, jak dekoracyjne słoje

 

Samplery idealnie sprawdzą się do niewielkiej sypialni, kuchni czy salonu. W przestronnych wnętrzach ich aromat niestety „zginie”. Słabszy, delikatniejszy zapach ma jednak także swoją zaletę – sampler powinien przypaść do gustu osobom, które nie lubią ostrych, nieco duszących woni wydzielanych przez woski zapachowe lub duże świece.

Wotivy nie posiadają dekoracyjnych opakowań. Są to świeczki uformowane z wosku z zatopionym w nim knotem. Takie świeczki bez osłonki prezentują się mniej efektownie niż typowo dekoracyjne świece w pięknych słojach. Wystarczy jednak dobrać do nich stylowe świeczniki, aby niepozorne samplery pięknie wkomponowały się w aranżację wnętrza.

Categories: Nowości